Satchel

Doctor Who a já

13. března 2012 v 19:54 | Satchel
Od doby, co jsem naposledy psala na blog se změnilo tolik věcí, např. dostala jsem spoustu nových pohlednic díky postcrossingu :).
Od doby, co nám v říjnu začala škola jsem se seznámila s většinou svých spolužáků, přehodnotila na některé názory a objevila lidi bez kterých bych si to teď tady neuměla ani představit.
Hned první kamarádi, co jsem si na VŠ udělala, byli z jiných oborů než jsem já a naše dobré vztahy doteď trvají a zažili jsme spolu nejednu párty na kolejích s menším ignorováním kolejního řádu. S první spolužačkou z mého oboru, se kterou jsem se znala osobně, se naše cesty rozešly, protože jsme ve třídě potkaly lidi, kteří nám sedí víc, já třeba T.

Můj vysokoškolský život (ne)začal

24. září 2011 v 12:12 | Satchel
Byť mi škola začíná v pondělí, na koleji jsem už od čtvrtka, abych se trochu zabydlela. Upřímně - celkem to jde. Jsem tady zatím sama v celém bytě, takže si užívám, protože pak tu bude narváno, jak jsem zjistila z návštěvy pokoje mé spolužačky, kde už jsou všichni.

Životní číslo - 3

18. září 2011 v 10:19 | Satchel
Musím říct, že tahle charakteristika naprosto sedí.

Tato osoba je mentálně čilá a má činorodou mysl. Je tvořivá, originální a má dobrou obrazotvornost. Tohle naprosto platí.
Nesnáší nudu. Ráda spolupracuje s druhými lidmi. Vyniká osobním kouzlem a vtipem. Tohle taky platí, i když si nejsem jistá, jestli o sobě můžu říct, že vynikám osobním kouzlem, to by měl spíš říct ten, kdo mě zná.

Slunce v Panně + Měsíc ve Vodnáři

18. září 2011 v 10:07 | Satchel
Jste dosti objektivní člověk, a i když se zdá, že je pro vás charakteristický romantismus a stabilní citovost, v srdci jste spíše chladní a soběstační. Já bych řekla, že je to u mě naprosto naopak.
Na lidi pohlížíte spíše s vypočítavostí a jste schopni ubližovat těm, kteří vás mají rádi, protože snadno hatíte mezilidské vztahy a věnujete se svým vlastním zálibám, ať jsou jakékoli. Tak trochu, snadno hatím mezilidské vztahy, to je pravda, ale není to obvykle kvůli zálibám.

Klasická panna?

18. září 2011 v 10:00 | Satchel
Narodila jsem se v září a podle zvěrokruhu spadám do znamení panny, které je od 22.8 do 24.9. Živlem panny je země, vládce merkur, kov rtuť. Mezi mé přednosti by tak měla patřit metodičnost a pilnost, do slabit pedanství a kritičnost.

Moje sebevražda? Fraška.

7. září 2011 v 19:54 | Satchel / 29. ledna 2011 v 17:34
Byl vlahý jarní večer a já v lehké bundičce stála na mostě, opřená o jeho zábradlí, a zírala dolů. Koleje tonoucí ve tmě. Přemýšlela jsem, jestli jsem tam někdy viděla jet vlak. Moc se mi nelíbilo, že by ze mě nakonec zbyla jen placka. Ale stejně, skočím - při nejlepším ze mě bude flek.

The sorting hat says... Slytherin!

19. srpna 2011 v 18:20 | Satchel
Na stránkách Mrzimoru jsem našla odkaz na test, který vám má říct, do které bradavické koleje patřítě.

The sorting hat says that I belong in Slytherin!
Said Slytherin, "We'll teach just those whose ancestry is purest."
Slytherin students are typically cunning and hungry for power. Important members include Draco Malfoy (Harry's nemesis), Professor Severus Snape (head of Slytherin), and Lord Voldemort.


Které si vybrat?

17. srpna 2011 v 21:39 | Satchel
Sice jsem si chtěla ve slevách koupit ještě nějaké letní boty, ale nakonec jsem se zadívala spíše na podzimní kolekce. Na podzim mám totiž jedny polobotky a jinak tenisky, takže by to chtělo něco nového.
Nakonec jsem si vybrala dvoje boty, které bych si případně koupila.

Letní seznam mé četby

12. srpna 2011 v 19:07 | Satchel
 1. Pravá krev: Mrtví do soumraku
 2. Pravá krev: Mrtví pro svět
 3. Pravá krev: Dočista mrtví
 4. Bestie z Karlštejna, aneb, Kronika hříšného kněze
 5. Holky na vodítku: Jmenuji se Martina
 6. Už nejsem hodná holka
 7. Proč právě já?
 8. Láska na prodej
 9. Normální porucha
 10. Gossip girl: Trojčata
 11. Česká služka aneb Byla jsem au-pair
 12. Zatoulaná královna
 13. Sukuba
 14. Levandulová princezna
 15. Ve službách Nuly 1
 16. Létem políbená
 17. Říkají mi Leni

Teď teprve začíná život…

7. srpna 2011 v 18:03 | Satchel
Maturita, zkouška z dospělosti, je už za námi. Tedy nepočítám svých deset spolužaček, které to čeká znovu nebo poprvé v září. O tohle zrovna teď nejde, spíš jde o to, že po maturitě má třída vyrostla. Oni doopravdy dospěli a mě děsí, že já ne.

Nový blog

20. července 2011 v 11:16 | Satchel
Blogování mě opravdu baví. Dělám to ráda a ještě raději, když mám melancholickou náladu, projíždím staré články, fotky a říkám si na kolik věcí jsem zapomněla, co jsem vlastně prožila, atd.

Včera jsem se rozhodla, že si dám dohromady všechny fotky, co jsem kdy vyfotila a není jich zrovna málo. První várku jsem si stáhla z počítače, kde byly fotky z kompakťáku Olympus, který jsem dostala od babičky k Vánocům 2008. Na notebooku jsem našla pak nějaké fotky z mé první a úžasné zrcadlovky Nikonu D3000 a na netbooku jsem zjistila, že mám totální bordel, jelikož tam mám fotky různě poschovávané a zastrčené. Po pár hodinách jsem si všechno dala na paměťovku a začala skládat po rocích do složek. Teď mi už jen chybí promazat fotky, které nepotřebuji, které se nepovedly a jsou třeba rozmazané. Uff, nechce se mi do toho, ale zase když najdu něco zajímavého, tak mám místo, kam si to uložit - ano tenhle blog.

Ale co už - vzhůru do nového dobrodružství.

Satchel
(ani nechtějte vědět, jak jsem k téhle přezdívka přišla)
 
 

Reklama
Reklama