30 Days Song Challenge

Day 30 - Your favorite song at this time last year

28. srpna 2011 v 14:13 | Satchel
Poslední.

Písnička, co se mi líbila loni? Hm, na svém starém blogu jsem akorát našla jednu, co už tady je. Ale před cestou do Německa jsem hodně stahovala, takže by se dalo říct, že Muse a Neutron star collision.

Day 29 - A song from your childhood

27. srpna 2011 v 9:29 | Satchel
Z dětství si vzpomínám na Davida Hasselhoffa a jednu písničku, kterou jsem milovala, Angeliku a pak na Pomádu. Když jsem byla malinká, tak jsem tohle měla na kazetě a pořád to chtěla pouštět dokola.

Grease - You Are The One That I Want

Day 28 - A song that makes you feel guilty

27. srpna 2011 v 9:24 | Satchel
Včera jsem to nějak nestihla. Půlku dne jsem prospala, pak jsem si byla koupit žehličku na kolej a nakonec jsem se s holkama sešla na módní přehlídku, která ani za moc nestála. Čekala jsem asi něco víc, malovaný základ šatů byl nádherný, ale celkové zpracování nic moc, takže jsme si šly spravit náladu na rum s colou a nezůstalo u jednoho a ani u jedné hospody :)

Day 27 - A song that you wish you could play

25. srpna 2011 v 23:20 | Satchel
Řekněte mi někdo, že už brzo bude vellká, hnusná bouřka a teploty klesnou, tak na patnáct stupňů.

Dnešek? Voda, voda, voda... a čokoládová lázeň, která byla zajímavá. A - oficiálně jsem dostala kolej. Sice ještě nevím, na které ze dvou kolejí budu, kolik má spolubydlících, atd., ale mám kde bydlet ;)

Chtěla bych umět zahrát písničku Run od Snow Patrol, protože je to jedna z těch, které zbožňuji.

Day 26 - A song that you can play on an instrument

24. srpna 2011 v 19:34 | Satchel
Neskutečně si přeji, aby začalo pršet a byla trochu zima. Tyhle vedra nejsou nic pro mě, jedinou útechou mi je, že mám v ledničce ještě pár vychlazených lemonů.
Alespoň jsme si dneska nehráli na peklo a nevařili marmelédy, to je malé plus. Ovšem stala se mi jiná, zajímavá, věc. Jeden fotograf, tedy neprofesionální, mi nabídl focení aktů. Prý fotí rád na tajemných místek..., hm takový akt na hřbitově. Heh, musím si to promyslet.

A k tématu dne - co umím zahrát. Těžko říct, v podstatě pořádně zahrát neumím nic, špatně pár skladeb, co mám nacvičených, na klavír zvládnu.

Day 25 - A song that makes you laugh

23. srpna 2011 v 13:43 | Satchel
Písnička, která mě nutí se smát, je určitě Accidentally in love od Mariana Manta. Mám ji spojenou s jedním táborem a klukem, se kterým jsem tuhle písnička zpívala. Komedie :), opravdu nemám hudební talent a můj zpěv zní, jak vraždění koček.

Jinak - už jen pet dní do konce.Day 24 - A song that you want to play at your funeral

22. srpna 2011 v 19:51 | Satchel
Včera, tedy dneska v noci, jsem dočetla Pána stříbrného luku. Dopadlo to .. bídně. Navíc jsem zjistila, že autor trilogie zemřel a nedopsal třetí díl.
Jinak bydlo dneska takové teplo, že se mi nic nechtělo dělat. Dokonce jsem zaspala i odjezd bradavického expresu, který jsem měla mít na starost na našem RPG. Trochu mě to deptá. Snažím se tam něco dělat, dávat všechno dohromady a nikdo mi není schopný odpovědět nebo něco udělat. Příjdu si z toho ... unavená, takže jsem těm dvěma slečnám, co to snad nesmažou, poslala heslo a jsem zvědavá, co jako udělají.

Alespoň jsem se konečně podívala na nějaké dovolené. Hrozně se mi líbí nápad na Azurové pobřeží a Monakem nebo možná znovu Francie, ale tentokrát né Paříž, ale spíš okolí. A taky bych docela ráda jela Walesu, uvidíme. Poslala jsem to své spolucestovatelce, tak snad něco dohromady vybereme. Chtěly bysme hlavně jet po 2.zářím, kdy mám zápis, a vrátit se musíme do 19, protože pak se stěhuju na kolej.

Day 23 - A song that you want to play at your wedding

21. srpna 2011 v 21:08 | Satchel
Dnešek mi začal trochu sportovně. Poprvé po deseti letech jsem stála na bruslích a teda nic moc. Po takové době to byl celkem šok, taky jsem přemýšlela, že bych možná měla mít o půlku menší číslo, ale snad to bude v pohodě. O zem jsem sebou praštila jen jednou, přitom jsem si narazila žebra a nám modřinu na stehni ;)

Doma jsem pak popadla Pána stříbrného luku. Nemůžu tu knížku skoro pustit z ruky. Je skvělá, jen se mi nelíbí směr jakým se upírá. Chudák Helikáón. Zrovna mu zabili brášku zvlášť sadistickým způsobem, znásilnili macechu, on na oplátku zabil celý ostrov, tedy muže, ženy a děti poslal do otroctví.

Day 22 - A song that you listen to when you're sad

20. srpna 2011 v 23:25 | Satchel
Dlouhý den dneska, jsem hotová! Prostě nové boty, puzzle, tortily, mail, Poláci a pivo! Zítra na brusle, juu :)
A konečně dorazil můj pohled do USA a Běloruska, moc milé reakce :)

A - když jsem smutná, tak se utápím ve svém smutku a pouštím si ploužáky. Takže I need some sleep od Eels.


Day 21 - A song that you listen to when you're happy

19. srpna 2011 v 18:14 | Satchel
Poslední dny mám pocit, že jen něco zařizuju a vyřizuju. Konečně jsem došla do banky, stav mého konta mě zrovna nepotěšil. Říkala jsem si, že kdyby se ho někdo pokusil vyloupit, tak by se akorát nasral.
Donesla jsem fotky do fotolabu na vyvolání. Mám jich docela slušnou kupu, už se těším, až si je v sobotu prohlédnu. Vrátila jsem knížky do knihovny, další tunu jsem si jich půjčila, tentokrát je to pár historických románů a kupa fantazijní literatury. Zrovna dneska jsem se pustila do fantasy z prostředí Tróje. Taky bych si někdy měla zajít pro občanku, odnést učebnice, atd.

Day 20 - A song that you listen to when you're angry

18. srpna 2011 v 0:13 | Satchel
Chybí mi můj netbook. Včera jsem ho zanesla na reklamaci. Prý ho za 30 dnů dostanu zpátky, chjoj.
Píseň, kterou poslouchám, když jsem naštvaná? Často to bývá I hate everything about you od Three Days Grace.

Day 19 - A song from your favorite album

17. srpna 2011 v 21:20 | Satchel
Moje oblíbené album je od skupiny Sugarcult a jmenuje se Star Static, nejvíc na tomhle albu zbožňuji písničku Pretty girl.

Day 18 - A song that you wish you heard on the radio

16. srpna 2011 v 16:25 | Satchel
Neskutečně se těším, až ty mé dvě challenge skončí. Trochu mě totiž deptají dva články každý den, který jsou ve své podstatě o ničem.
Ale tak - dneska jsem měla naprosto pohodový den. Jeli jsme s Michalem, Petrem a Miškou na mini nákupy. Mým cílem bylo koupit si nové in-line brusle. A cíl splněn. Mám krásné šedivé brusle, které jsou naprosto senzační a z pěti cena snížená na dva a půl tisíce, pan prodavač byl ochotný, všechny vysvětlil, ukázal, atd.

Day 17 - A song that you hear often on the radio

15. srpna 2011 v 2:01 | Satchel
Co často slyším v rádiu? Popravdě nic. Rádio totiž skoro neposlouchám, sama jsem si do dobrovolně pustila asi před třemi měsíci a nemůžu si vybavit, co tam hráli, pak jsem ho slyšela na rumovém večírku na chatě, kde moje paměť taktéž nezaznamenala, co hrají.
Ale před nějakým časem se hodně hrával Xindl, mám pocit, že Chemii jsem párkrát v rádiu slyšela nebo na Óčku? To je fuk :D
Na Óčku jsem zaregistrovala, že hodně hrají Shakiru.

Day 16 - A song that you used to love but now hate

14. srpna 2011 v 5:41 | Satchel
Asi mám menší problém. Včera jsem šla spát ve čtyři ráno, v osm jsem už byla v práci a celý den se nezastavila. Večer jsme šli samozřejmě pařit, je půl šesté a ještě jsem nespala. Wau, za posledních 48 hodin jsem toho fakt nenaspala.
Teď čekám, až se vzbudí pes, předpokládám, že to bude v šest, půjdeme si spolu zaběhat do parku, pak se nasnídám a konečně půjdu spáááát.

Písničku Full moon od The Black Ghgost ne, že nenávidím, jen ji už nemám tak ráda jako kdysi.

Day 15 - A song that describes you

13. srpna 2011 v 0:04 | Satchel
Viděli jste Alenku v říši divů?
Já ji viděla dvakrát. Jednou v Brně v kině a pak na DVD doma. Docela mě zarazila. Miluju filmy od Tima Burtona, takže jsem čekala něco víc burtonovské, tohle byla šílená kombinace Burtona a Disney. Výtvarné zpracování bylo úžasné, oblíbení herci, ale stejně mám raději knížní Alenku a od Tima Sleepy Hollow.

Day 14 - A song that no one would expect you to love

12. srpna 2011 v 0:01 | Satchel
Myslím, že nikdo nečeká, že naprosto zbožňuju Vltavu od Bedřicha Smetany. Potkala jsem se s ní na základce a zamilovala jsem se do ni. Pak se mi taky líbí Podzim od z Čtvera ročních období od Antonia Vivaldiho.

Vltava od Smetany

"Skladba líčí běh Vltavy, začínaje od prvních obou praménků, chladná a teplá Vltava, spojení obou potůčků do jednoho proudu; pak tok Vltavy v hájích a po lučinách, krajinami, kde zrovna se slaví veselé hody; při noční záři lůny rej rusalek; na blízkých skalách vypínají se pyšně hrady, zámky a zříceniny, Vltava víří v proudech Svatojánských; teče v širokém toku dále ku Praze. Vyšehrad se objeví, konečně mizí v dálce v majestátním toku svém v Labi."

- Bedřich Smetana


Day 13 - A song that is a guilty pleasure

11. srpna 2011 v 23:10 | Satchel
Jak tohle pojmout? Takže Deep Purple a Smoke on the water ^^

Day 12 - A song from a band you hate

10. srpna 2011 v 22:00 | Satchel
Nějak se nemůžu vybavit kapelu, kterou vyloženě nesnáším. Nemám třeba ráda Tokio hotel nebo Black Eyed Peas. BEP už tady bylo, takže tentokrát sem vrazím TH. Prostě zpívanou němčinu většinou nemusím.

Day 11 - A song from your favorite band

9. srpna 2011 v 19:41 | Satchel
Dneska mi psal na facebook můj milovaný. Rozhodl se, že po včerejší pařbe bychom dneska měli vyrazit na výlet. Samozřejmě byl úžasně vyspaný a nadšený, nevěřil mi, že jdeme špatně, takže jsme šli hodinu navíc, došli jsme kamsi... do pustiny, tam prohlásil, že je to naše cílové místo. To jsem ho musela opravit. Národní park vypadá jinak než asfaltová křižovatka. Ale dopadlo to dobře. Vlezli jsme do jakéhosi lesíka, netušili jsme kam jdeme a nakonec jsme vylezli na naší cílové hoře :)
Zpáteční cestu jsme si aspoň vylepšili obří točenou zmrzlinou.

Muse - Neutron star collision

Day 10 - A song that makes you fall asleep

8. srpna 2011 v 21:06 | Satchel
Dneska jsem rozespale došla na blog a zírala na to, že je tu nový článek. Chvíli jsem zírala, než mi došlo, že jsem si teď HP články přednastavila :)
Jinak jsem celkově měla takový potterovský den. Dolaďovala jsem nějaké detaily na jednom HP blogu, vymýšlela jsem si vzhled své postavy na HOcz (Takže jsem ze své krásné černovlásky udělala zrzku a ve hře přesvědčila jednu budoucí spolužačku, že ve škole ji to musí přebarvit na růžovou).

Day 09 - A song that you can dance to

7. srpna 2011 v 10:39 | Satchel
Včera jsme s holkama měly menší večírek u nás doma. Každá jsme přinesly pár piv /Staropramen cool lemond, který vážně chutná dobře/, objednaly jsme dvě pizzy /našla jsem u nás skvělou pizzu na rozvážku/ a koukaly jsme se na Harryho Pottera a Prince dvojí krve. Tedy, až potom, co jsme prohledaly celý pokoj a snažily se najít DVD. V našem hledání jsme objevily HP6 2x, Stmívání 2x, Zatmění 2x, ale HP2 a HP3 se nějak vypařilo :)

A písnička na kterou umím tancovat? Na tuhle jsme propařili nocí :)

Day 08 - A song that you know all the words to

6. srpna 2011 v 20:02 | Satchel
Po čtyřech letech na pajdáku bych měla říct, že umím Husárka. Tuhle písničku jsme zpívali od prváku. Když jsem měla na známkování přezpívat lidovku, tak to byla tahle, pořád nám jel Husárek dokola.
Obecně umím hodně textů. V poslední době jsem se naučila i Your song, jak často ho poslouchám, ale... dám sem Michala Davida se svou vzpomínkou na loňské vinobraní, kdy měl u nás vystoupení a s kámoškama jsme si jeho vystoupení užily, celé s ním odzpívaly :)

Day 07 - A song that reminds you of a certain event

5. srpna 2011 v 17:42 | Satchel
Není to přímo událost, ale byla to chvíle, vlastně několik malých chvilek, které byly naprosto úžasné a doufám, že na ně nikdy nezapomenu.

It's a little bit funny
this feeling inside.
I'm not one of those who can
easily hide.Day 06 - A song that reminds you of somewhere

4. srpna 2011 v 17:50 | Satchel
Oficiálně jsem doma. Z tréninku SKA jsem se vydala na nádraží, rychlíkem do Brna, kde jsem si stihla koupit nové tílko než jsem se vydala autobusem k nám. Sotva jsem dojela domů, tak jsem se vysprchovala, najedlo a vzala pár věcí a odjela na chalupu. Opravdu nebudu už nikdy pít rum s víc jak rok prošlou colou a taky doufám, že dlouho nebudu spát na zemi, ale tak v chaloupce bylo narváno :D
 
 

Reklama