Doctor Who a já

13. března 2012 v 19:54 | Satchel |  Satchel
Od doby, co jsem naposledy psala na blog se změnilo tolik věcí, např. dostala jsem spoustu nových pohlednic díky postcrossingu :).
Od doby, co nám v říjnu začala škola jsem se seznámila s většinou svých spolužáků, přehodnotila na některé názory a objevila lidi bez kterých bych si to teď tady neuměla ani představit.
Hned první kamarádi, co jsem si na VŠ udělala, byli z jiných oborů než jsem já a naše dobré vztahy doteď trvají a zažili jsme spolu nejednu párty na kolejích s menším ignorováním kolejního řádu. S první spolužačkou z mého oboru, se kterou jsem se znala osobně, se naše cesty rozešly, protože jsme ve třídě potkaly lidi, kteří nám sedí víc, já třeba T.


T. je prostě úžasná a my dvě spolu se chováme jako ztřeštěné puberťačky, které jsou v prváku na střední, takže naše okolí z nás bývá občas na nervy a nechápe, čemu se pořád tak smějeme. Navíc jakožto velká fanynka Doctora Who občas přejímám jeho způsob chování a vyjadřování, takže je to se mnou o život.
Samozřejmě nesmím zapomenout ani na další spolužáky: na E. se kterou kritizujeme lidi z Čech, V., která vydala svou knížku povídek a básniček, a která má stejný literární vkus, na P. se kterou se chystáme na FF a Animefest, K., která mi vždycky všechno ochotně půjčí na opsání a dopsání a na D., který prostě rozjasní můj den.
Kromě toho jsem tady zjistila, jak je jednoduché se seznámit v autobuse, vlaku a vlastně kdekoli, kde se člověk objeví, jen když se nebojí.
Samotná škola byla samozřejmě ze začátku děsivá, ale zvykla jsem si i na ni a už nemám ten posvátný pocit, vstupuji do budovy filosofické fakulty. Do tajů předmětů, které mi na začátku připadaly nezvládnutelné, jsem se ponořila a zkouškové jsem zvládla na jedničky, čemuž jsem se sama divila /Především v oblasti práva/. Tenhle semestr už máme i předměty víc odborné a zaměřené na budoucí praxi, takže jsem maximálně spokojená, a i když ve škole trávím celé dny, vlastně mě to hodně baví /Dokonce dělat ty šílené a dlouhé úkoly/.
Koleje samy o sobě nejsou zrovna hezké, prostorné a útulné, ale dávají mi pocit větší samostatnosti a svobody než bych měla, kdybych bydlela doma. Na spolubydlící jsem si zvykla docela rychle, i když jsme každá hodně jiná, a v klidu nám to funguje /Navíc dostávám hodně tipů na nové seriály a filmy/.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama