Moje sebevražda? Fraška.

7. září 2011 v 19:54 | Satchel / 29. ledna 2011 v 17:34 |  Satchel
Byl vlahý jarní večer a já v lehké bundičce stála na mostě, opřená o jeho zábradlí, a zírala dolů. Koleje tonoucí ve tmě. Přemýšlela jsem, jestli jsem tam někdy viděla jet vlak. Moc se mi nelíbilo, že by ze mě nakonec zbyla jen placka. Ale stejně, skočím - při nejlepším ze mě bude flek.


Silnice za mnou byla tichá, takže jsem měla slušnou šanci, že mě nikdo nebude přemlouvat, abych si život nebrala, v případě těch krvelačnějších - nebudou po internetu kolovat fotky, jak si beru život. Nelíbí se mi to spojení ,vzít si život', sebevražda je takové lehčí, neosobní.

Setřela jsem si z tváře slzy a třesoucí rukou vyhrabala z kalhot krabičku cigaret. Jednu jsem vytáhla a zapálila si. Jestli skočím, tak nebudu muset řešit problémy s rakovinou.
Potáhla jsem a nasála dým. Dobře, přikývla jsem si pro sebe a s cigaretou v puse jsem přelezla zábradlí a opatrně položila nohy na kus betonu, který byl i z druhé strany. Na co si sakra dávám pozor, když se chci zabít?

Zahodila jsem cigaretu a sledovala, jak žhavý konec letí nocí na koleje. Tohle budu já. Špatná představa. A proč vlastně? Protože můj život je nic. Krásné vysvětlení, pravdou ovšem je, že můj patnáctiletý mozek měl za středobod kluky, a když vztah s jedním z nich skončil, tak se mi ten vybájený svět zhroutil.

Možná bych měla číst méně emo povídek, napadlo mě. V tu dobu bylo emo všude kolem a každý to řešil, pro nebo proti. Nebyla jsem emo a nikdy jsem být nechtěla. Pseudo emařská komunita a jejích lék - řezání žil a sebevraždy. Tohle mi pomohlo k tomu, abych stála na tom mostě.

Měla bych se se světem rozloučit nějakou větou? Něčím chytrým? To nezvládnu, jak mám něco vyprodukovat?

Pípnul mi mobil. Noha mi sjela leknutím z betonu. Doprdele. Váhavě jsem se pustila jednou rukou zábradlí a našla mobil. Esemeska od kámošky: Nezajdes na vodnici?
Hm. Vlastně na ni zajdu ráda, mám docela chuť na nějakou exotickou směs.
Přehodila jsem neelegantně své tělo na bezpečnější stranu mostu a šla vstříc své budoucnosti, která mě naštěstí ještě čekala.

Láska je požitek, láska je slast, kluci jsou hovada, ať žije chlast!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kattys | Web | 11. září 2011 v 10:26 | Reagovat

:-) Fraška je vystihující název. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama