Klasická panna?

18. září 2011 v 10:00 | Satchel |  Satchel
Narodila jsem se v září a podle zvěrokruhu spadám do znamení panny, které je od 22.8 do 24.9. Živlem panny je země, vládce merkur, kov rtuť. Mezi mé přednosti by tak měla patřit metodičnost a pilnost, do slabit pedanství a kritičnost.Výrazným rysem lidí narozených ve znamení Panny je smysl pro pořádek a systém. Upřímně, jak kdy. Mám ráda ve svých věceh pořádek, ráda si vytvářit systémy a dělám to neuvěřitelně složitě, ovšem smysl pro pořádek není vidět na mém pokoji...
Jsou to lidé praktičtí a mají velké konstrukční a manuální schopnosti a dovedou se vždy plně soustředit na své úkoly. Ne, manuální schopnosti nemám, jsem prostě levá.
Bývají okouzleni domyšlenými a fungujícími systémy a sami se snaží, aby kolem nich bylo všechno správně uspořádáno, protože pořádek jim usnadňuje a zrychluje práci. Tento jejich rys by se mohl při špatném ozáření jejich Slunce planetami změnit až k pedanterii.

Tito lidé dbají i na pořádek v mezilidských vztazích, protože mají rádi jasno. Tohle sedí. Své postoje ovládají rozumem, kterým korigují své city. Nejsou bezcitní, ale spíš opatrní, aby se neangažovali tam, kde je vše předem prohráno. Nevím, jak moc se ovládám rozumem, občas totiž vyletím jako čertík z krabičky, ale bezcinost... je fakt, že se tak někdy jevit mohu. Jsou to spolehliví lidé, kteří mají silně vyvinutý smysl pro povinnost. Jsou velice inteligentní, schopní velkého soustředění i věcní a tyto jejich vlastnosti jim dávají předpoklady k výjimečným výsledkům při uměleckých, ale hlavně vědeckých úkolech.

Jejich pracovní úspěchy jsou výsledkem předem promyšlených postupů i tím, že se nikdy nedají rušit ve svém soustředění na práci. Dovedou tvrdě zahnat každého, kdo by je chtěl rozptylovat. Panny jsou trochu jako buldok? :D

Rychle a bystře pochopí a zhodnotí pohnutky svých spoluobčanů a stejně rychle si uvědomí, jak se mají zachovat a dovedou poradit. Myslím, že díky tomuhle jsou panny dobré manipulátorky, alespoň v mém případě.
Jsou to lidé, kteří promýšlejí nejen svou práci a úkoly, ale i každou životní situaci, následky svých možných rozhodnutí a každý svůj budoucí čin. To je pravda, promýšlím své životní situace, přemítám, jak mé rozhodnutí dopadne, jestli tak či onak, jestli bych neměla udělat tohle místo toho... a pitvám se v tom. Je to proto, že chtějí předejít všem možným rizikům a nežádoucím náhodám.

Jsou opatrní a konzervativní a rádi se řídí zásadami, které si stanovili. Lidé narození ve znamení Panny nejsou okázalí a jejich rozumem budovaná osobnost se projeví zdrženlivým chováním i nenápadným oděvem a prakticky zařízeným obydlím, ve kterém se pořádek musí docílit bez velké a zbytečné námahy. Své obydlí nemám, mám jen svůj pokoj, který občas vypadá jako skladište než mi to začne lézt na nervy. To si pak nakoupím ozdobné krabičky, všechno tam zastrkám a pak mám pořádek.

I když jsou tito lidé dost urážliví, sami nejdou daleko pro kritiku. Kdo chce s nimi vyjít po dobrém, měl by si uvědomit, že jejich nároky na pořádek a poctivost jsou oprávněné a že nikomu neuškodí. Tohle opravdu sedí. Jsem urážlivá, vím to o sobě a vím, že umím kritizovat a upřímně to dělám ráda a bohužel občas si neuvědomím hranice, ale je fakt, že to většinou myslím v dobrém, chci, aby si to ti lidé uvědomili a prostě s tím něco udělali.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama